Harmonogram budowy domu

Dla ułatwienia planowania całego przedsięwziecia budowy domu, załączyliśmy przykładowy harmonogram robót, który można dostosować do swoich potrzeb, specyfiki budowy i czasu jaki chcielibyśmy przeznaczyć na jego realizację. Do poszczególnych robót zostały przyporządkowane ekipy według powszechnie oferowanych na rynku zakresów, patrząc na liczbę potrzebnych ekip, warto  przygotować nawet najbardziej uproszczony harmonogram, który pozwoli na prawidłową koordynację w umawianiu kolejno po sobie fachowców i zamawianiu materiałów, by nie generować kosztownych przestojów jak również nie stracić umówionego terminu u fachowca, któremu nie zdążyliśmy przygotować frontu robót.

Pobierz przykładowy harmonogram tutaj 

W zależności od terminu w którym chcemy rozpocząć, będziemy mniej więcej wiedzieć kiedy możemy spodziewać się wprowadzenia, zawsze trzeba wziąć jakiś margines bezpieczeństwa. Nawet jeśli wydaje nam się że, wszystko mamy dograne co do tygodnia, musimy się liczyć z pewnymi przesunięciami w czasie, gdyż na proces budowlany wpływa bardzo wiele czynników nie zawsze od nas zależnych, jak: pogoda, dostawa materiałów czy też np. tygodniowe opóźnienie w rozpoczęciu robót  przez daną ekipę. Jak przedstawia przykładowy harmonogram pewne prace muszą postępować kolejno po sobie, natomiast inne są bardziej mobilne jak np. elewacja budynku. Harmonogram zalecamy rozpatrywać wraz zamieszczonym ALGORYTMEM BUDOWY DOMU, który pod poszczególnymi robotami zawiera dodatkowe podpowiedzi i wskazówki. 
 
UWAGA! Nie masz czasu na szukanie fachowca   
 
KONTAKTOR BUDOWLANY może również pomóc w przygotowaniu harmonogramu terminowo-kosztowego, wymaganego przez banki przy ubieganiu się o kredyt hipoteczny.